Pareiza maskas lietošana ir svarīga, lai nodrošinātu, ka maska joprojām būs efektīva, aizsargājot pret vīrusiem un baktērijām, un tiks novērsta pārnešana nepareizas lietošanas dēļ.

Lai sejas masku lietošana būtu efektīva barjera vīrusa izplatībai, tās ir jālieto pareizi. Piemēram, masku pēc lietošanas nedrīkst iemīcīt kabatā vai somā, aiztikt ar netīrām rokām, piekārtot, noņemt runājot un tad atkal uzlikt atpakaļ. Tā rīkojoties, maskas valkātājs palielina inficēšanās risku sev pašam.

Sejas maska vien tās valkātāju nevar pilnībā pasargāt no inficēšanās. Maskas galvenais uzdevums ir samazināt runāšanas, klepošanas vai šķaudīšanas laikā izdalīto siekalu pilienu, krēpu vai elpceļu sekrētu nokļūšanu gaisā, kur tos var ieelpot citi. Tādējādi, ja cilvēks ir inficēts ar koronavīrusu, viņa izdalītie gaisa pilieni paliks maskā un infekcija neizplatīsies tālāk. Latvijā šobrīd pieejami 3 dažādi sejas masku veidi:

Auduma higiēniskā maska 

Šīs maskas ir izgatavotas no auduma, citiem tekstilmateriāliem vai citiem materiāliem, piemēram, papīra. Tās nav paredzētas veselības aprūpes darbiniekiem izmantošanai ārstniecības iestādēs. Vairākums pētījumu pierāda, ka pašdarinātās sejas maskas tāpat kā jebkurš sejas pārklājs ir mazāk efektīvas kā medicīniskās maskas. Līdz šim nav noteikti standarti pašdarinātu sejas masku izgatavošanai.

Medicīniskā maska 

Medicīniskās maskas aizsedz muti, degunu un zodu, pasargājot valkātāju no lielu elpceļu pilienu iekļūšanas mutē un degunā. Šīs maskas galvenokārt ir paredzētas veselības aprūpes darbiniekiem, t.sk. sociālās aprūpes centru, policijas, robežsardzes u.c. iestāžu darbiniekiem, lai pasargātu viņus no iespējamas inficēšanās saskarsmē ar slimiem cilvēkiem. Medicīniskās maskas var lietot arī inficēti cilvēki, lai pasargātu citus un ierobežotu infekcijas tālāku izplatīšanos.

Respirators

Respiratori nav klasificējami kā sejas maskas. Tie pasargā valkātāju no gaisā esošo piesārņotāju iedarbības, t.sk. no infekcijas slimību ierosinātājiem, kas izplatās gaisa pilienu ceļā. Respiratori galvenokārt paredzēti veselības aprūpes darbiniekiem, lai saskarsmē ar inficētām personām pasargātu ārstniecības personālu no inficēšanās, taču tos izmanto arī cilvēki mājas apstākļos, kuri nav saistīti ar medicīnas nozari. Respiratorus iedala aizsardzības pakāpēs: FFP1, FFP2, FFP3 ar vai bez vārsta.

avots: lvportals.lv https://lvportals.lv/skaidrojumi/320888-kapec-un-kadu-sejas-masku-lietot-2020

 Pērciet tikai kvalitatīvas maskas un respiratorus!

 Nekautrējieties pārdevējam pieprasīt uzrādīt sertifikātu!


                      Pirkt                      

Sejasmaskas.lv veikalā iespējams iegādāties ekskluzīvas kvalitātes ķirurģiskās sejas maskas no Francijas uzņēmuma "BioSynex"


0